Eliminarea obstacolelor din cadrul activităţii

Activităţile din industriile cu ritm alert îşi îndreaptă atenţia spre partenerii de externalizare pentru a face față provocărilor din activitățile lor care le îndepărtează atenţia de la competențele principale. Bugetele mici, competiția pentru talente şi condiţiile fluctuante de piaţă fac dificilă desfăşurarea fără probleme a activităţii. 

Soluţii personalizate pentru simplificarea activităţii

Este un furnizor premiat de servicii de suport tehnic, asistenţă clienţi, vânzări şi management al canalelor partenere și de externalizare a proceselor financiare. Cunoaştem faptul că nu există o soluție unică pentru toată lumea şi din acest motiv oferim soluţii call center personalizate cuprinzătoare pentru a întruni necesităţile fiecărei companii, fie la nivel on-shore sau off-shore cu un model dedicat sau comun, intern sau extern, sezonier, 24x7x365 sau asistenţă asigurată după orele de program prin servicii de voce, chat, e-mail sau social media. Construim o fundaţie puternică de procese corecte, tehnologie şi personal specializat pe funcții neacoperite de clienţii noştri, pentru a permite clienților să se concentreze pe dezvoltarea 

We're Building Fundamental Relationships

Oamenii din spatele rezultatelor

Specialiştii CGS asigură servicii call center de înaltă calitate la preţuri reduse din America de Nord, România, Chile şi India.  

Recrutăm cei mai buni oameni şi asigurăm instructajul continuu al acestora pentru a le cizela cunoştinţele astfel încât să poată face faţă cu zâmbetul pe buze şi cu empatie celor mai dificile situaţii, celor mai provocatoare întrebări sau celor mai aglomerate zile. CGS folosește capacităţile proprii de e-learning asistate de instructor pentru a accelera timpul până la producție.  

Specialiştii CGS înţeleg că fiecare interacţiune contează - aceștia sunt persoane neutre care soluţionează problemele fără a se baza pe scenarii, îmbrăţişând identitatea mărcii şi valorile clientului ca şi cum ar fi proprii, fiind determinaţi să meargă dincolo de indicatorii cheie de performanță (KPI) pentru a ajuta clienţii.

De ce CGS

Facilităm procesele, propunem idei noi, ţinem clienţii informaţii cu privire la cele mai recente tehnologii, comunicăm des şi eficient şi construim încrederea pentru a răspunde rapid împreună la situaţiile neaşteptate. Procesele şi tehnologia superioare sunt fundamentale, însă angajaţii noştri reprezintă nucleul serviciului nostru pentru clienţi şi a parteneriatelor pe termen lung. Membrii echipei noastre colaborează îndeaproape astfel încât, adesea, clienții nu își pot deosebi echipa lor de a noastră.    

Străbaterea unui parcurs comun înseamnă că putem asigura capacităţile întâlnite în marile companii cu personalul unei companii mici în timp ce clienţii noştri se concentrează pe competențele lor de bază și iau decizii în cunoștință de cauză pentru a îmbunătăți performanță și pentru a sprijini strategia de dezvoltare.

Watch Xylem's Testimonial
CGS_bpo_awards

SOLUȚII HELP DESK

O echipă de asistență este fața umană a sistemului de asistență al companiei tale. Pentru a menține compania funcționând lin și eficient, echipa de asistență trebuie să fie extrem de profesională și competentă. Agenții CGS sunt experți la nivelul 1-3 și rezolvă problemele pentru sisteme POS, depanare hardware, software și suport pentru aplicații personalizate. Facilitățile noastre sunt certificate SOC 2 tip 2. Echipele noastre rezolvă probleme, nu sunt doar cititori de scripturi. Dețin cunoștințe și abilități pentru a face față nevoilor în schimbare ale tehnologiei.

Discover
SOLUȚII HELP DESK
Suport Clienți

Suport Clienți

CGS oferă servicii de asistență pentru clienți multilingvi. Aceasta include întrebările clienților inbound și outbound, procesarea comenzilor, rezervări, programe de fidelizare și activări ale serviciilor. Agenții noștri gestionează peste 50 de milioane de interacțiuni pe an pe mai multe canale - telefon, e-mail, chat, web și social media.

Cu agenții care oferă acoperire lingvistică pentru peste 2,25 miliarde de persoane din întreaga lume. CGS poate face față tuturor nevoilor dvs. de servicii pentru clienți.

Discover

Telesales & Telemarketing

Specialiștii noștri sunt experți în business to business (B2B) și business to consumer (B2C), vânzări, marketing și experiență cu clienții. Acestea conduc la eficientizarea costurilor prin campanii de telemarketing și telesales. Aceasta include menținerea și creșterea loialității clienților, vânzări noi, oportunități de vânzare și vânzare încrucișată.

Recent, unul dintre cei mai mari furnizori de servicii wireless din Statele Unite ale Americii a plasat CGS pe prima poziție în vânzări, dintre toți partenerii de outsourcing.

Discover
Telesales & Telemarketing
Suport Tehnic

Suport Tehnic

Soluțiile noastre de asistență tehnică respectă cele mai bune practici dezvoltate de peste 30 de ani Avem experiență rezolvând o gamă largă de probleme tehnice pentru producătorii de computere de top din lume, telecomunicații, companii de înaltă tehnologie și electronice de larg consum. Suntem adepți în sistemele de asistență de top, cum ar fi ServiceNow; deci, suntem compatibili indiferent de instrumentele pe care le utilizați.

Vă putem oferi clienților dvs. servicii de asistență predictive și proactive. Personalul de asistență tehnică CGS livrează o rezoluție de primă convorbire de 80% sau mai bună la întrebări simple și asistență avansată a produselor de la centrele noastre de ultimă generație.

Discover

Back Office

Procesele și tehnologia superioară sunt fundamentale, dar oamenii sunt inima unui serviciu. Agenții noștri au diplome sau certificări avansate în sarcinile de care aveți nevoie. Aceasta include introducerea datelor, revizuirea legală, finanțarea și contabilitatea (procesarea F&A), detectarea și prevenirea fraudei, îndeplinirea comenzilor, servicii de traducere și servicii de gestionare a contului.

Discover
Back Office
Channel Partner Enablement

Channel Partner Enablement

Obținerea cotei de piață și creșterea veniturilor cu un program de canal necesită un partener puternic, loial și bine pregătit. CGS are o experiență de peste 30 de ani în permiterea și activarea vânzărilor pentru peste 45.000 de parteneri pentru companiile de tehnologie. Ca furnizor de încredere, sprijinim creșterea globală cu programe solide de parteneriat. Aceste programe vă pot susține strategia în America de Nord, Europa, America de Sud, Orientul Mijlociu și Asia Pacific.

Discover

Finanțe și Contabilitate

CGS oferă servicii personalizate de externalizare financiară și contabilă. CGS are peste 30 de ani de experiență în furnizarea de servicii personalizate financiar-contabile de back office unora dintre cele mai mari companii de tehnologie, telecomunicatii, retail si industrie hotelieră căt și de asistență medicală din lume.  Echipele noastre consolidează procesele de finanțare și contabilitate fragmentate într-o soluție globală.

CGS este certificat ISO 9001 și folosește procese Six Sigma și excelență operațională.

Acest lucru reduce riscul de erori și vă asigură că datele dvs. sunt întotdeauna sigure.

Discover
Finanțe și Contabilitate
Doug Klees

"Au fost foarte flexibil cu noi... așa că a lucrat cu adevărat bine. Este în principal determinată de flexibilitatea, relațiile puteți construi cu oamenii, ușurința de a lucra cu ei. Sunt dispuși să lucreze cu tine ca un partener. Și o mulțime de companii vor spune că toată lumea spune că-ei pot face asta, dar CGS într-adevăr, dovedi cu siguranta ca in fiecare zi cu noi. "

+70%

70% dintre angajați au o diplomă de licență și/sau certificat avansat în domeniu

50+ MILLION

Peste 45 de milioane de interacțiuni cu clienții pe an

+90%

Peste 90% dintre clienți au apelat la CGS pentru servicii de call center suplimentare de peste nouă ani

United Rental uses CGS business process outsourcing